Lokalizacja

Infrastruktura

Inwestycja powstaje w prężnie rozwijającej się dzielnicy Prądnik Czerwony w
Krakowie o rozbudowanej infrastrukturze społecznej. Przy zachodniej jej granicy zbiegają się 3 niezwykle istotne trasy drogowe:

  • europejska trasa E77 (prowadzącą przez Słowację do stolicy Węgier – Budapesztu)
  • droga krajowa nr 7 łącząca północ z południem od Żukowa k. Gdańska przez Warszawę do granicy ze Słowacją w Chyżnem,
  • droga krajowa nr 79 stanowiąca fragment obwodnicy Krakowa. Przebiega z centralnej przez południowo-wschodnią do południowej części kraju tym samym łącząc Kraków z Katowicami oraz Warszawą

Nowy odcinek linii tramwajowej

Miasto wspólnie z wybranym partnerem, konsorcjum PPP Solutions Polska i Gülermak, rozpoczyna budowę nowego, około 4,5-kilometrowego odcinka linii tramwajowej, który rozciągnie się od skrzyżowania ul. Mogilska i J. Meissnera, aż do Mistrzejowic, przechodząc przez dzielnicę III – Prądnik Czerwony oraz dzielnicę XV – Mistrzejowice.

Dzięki temu innowacyjnemu przedsięwzięciu, czas podróży do centrum miasta skróci się o około 12 minut, co znacząco usprawni komunikację publiczną. Planuje się, że tramwaje na tej trasie rozpoczną regularne kursowanie już w 2025 roku, oferując częste połączenia o interwale zaledwie 90 sekund.

Jednym z wyjątkowych elementów tej linii będzie wielopoziomowy węzeł przesiadkowy w okolicy ronda Polsadu. Projekt jest realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

Źródło: https://www.tramwajdomistrzejowic.pl/mieszkancy/

Okolica

Prądnik Czerwony to doskonała lokalizacja- w niedalekiej odległości od
Centrum ( 6,9 km od Rynku Głównego ) , a jednocześnie z dala od zgiełku miasta. Dzielnica ta posiada wszystko co najważniejsze dla mieszkańców- począwszy od nowoczesnych biurowców poprzez centra rozrywki, modne restauracje i puby, kończąc na licznych terenach zielonych.
Najistotniejszym atutem realizowanej Inwestycji jest jej bezpośrednia styczność z naturą, bowiem zlokalizowana jest przy ul. Franka Linke Crawforda (przecznica od ul. Reduta), będącą drogą prowadzącą do głównego wejścia pięknego parku Reduta w Krakowie. Z jednej strony gwarantuje spokój i bezpośrednią bliskość natury przy jednoczesnej niedalekiej odległości do biznesowego zagłębia:

  • Quatro Park – 1,7 km
  • Tertium Business Park 1,7 km
  • Cap Gemini Business Services i Cloud Infrastructure Services 1,9km
  • Business Campus 3km

Projekt

Projekt Green Square Apartments wpisuje się w okoliczny krajobraz doskonale korespondując z zaaranżowaną zielenią i małą architekturą zaprojektowaną w bezpośrednio sąsiadującym 8-hektarowym Parku rekreacyjno-spacerowym Reduta (pierwsza linia zabudowy!). Formę architektoniczną wyróżniają niekonwencjonalnie zaprojektowane tarasy z licznymi przeszkleniami, a przede wszystkim widokowymi apartamentami na najwyższych kondygnacjach budynków. Jest to istna enklawa spokoju wśród tętniącego życiem Krakowa.

Udogodnienia

Usytuowanie inwestycji zapewnia możliwość bezproblemowego przemieszczania się po różnych częściach Krakowa za sprawą okolicznych
węzłów komunikacyjnych. Planowana zabudowa mieści się pomiędzy dwoma
pętlami autobusowymi : Pętla Mistrzejowice- Pętla Prądnik Czerwony w proporcjonalnych odległościach ok. 1 km. Najbliższy punkt komunikacyjny- Kurzei jest w odległości 200 m od realizowanej zabudowy wielorodzinnej.

Realizowana Inwestycja z pewnością przypadnie do gustu różnym odbiorcom;
zarówno tym, ceniącym uroki miejskiego życia, jak i tym, szukającym wytchnienia i chwili relaksu po ciężkim dniu pracy.

Tworzone w sąsiedztwie osiedla Reduta przedszkola, place zabaw, lokale usługowe i handlowe zapewnią mieszkańcom szeroki wachlarz udogodnień.
Nieopodal, zaledwie w odległości 150 m znajduje się Żabka, w odległości 300m sklep Lewiatan oraz Restauracja Luca, a w odległości 700m Biedronka.
Od realizowanej inwestycji do najbliższego żłobka/przedszkola Preschool Niepubliczne Przedszkole Małych Einstainów dzieli dystans zaledwie 350m a do
najbliższej szkoły podstawowej jedynie 800m. Niedaleka odległość lokalizacyjna (ok. 1km) Multikina, Parku Wodnego , Centrum Handlowego Krokus jak i Galerii Serenada zapewni stały, łatwy i szybki dostęp do miejsc rozrywki. Bliskość od marketu budowlanego Obi ułatwi urządzanie nabytych lokali.